Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Як оподатковуватимуться дитячі новорічні подарунки у 2018?

17.12.2018 -

Головне управління ДФС у Київській області нагадує, що відповідно до норм ст.163 Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.    Водночас, ст.165 ПКУ встановлює перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО. Так, не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника дарунки (а також призи переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Таким чином, у 2018 році не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО вартість дарунків, наданих такому платнику ПДФО суб’єктом господарювання, якщо його вартість у розрахунку на місяць не перевищує 930,75грн. (3723,0 Х 25 %).

Звертаємо увагу,  що у разі дарування дитячих подарунків у 2019 році, нарахування такого доходу відбудеться у 2019 році, тому вартість неоподатковуваних подарунків обчислюватиметься виходячи з нового розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2019 року.