Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Засідання “круглого столу” із платниками ПДВ

09.08.2017

Днями відбулося засідання «круглого столу» у Києво-Святошинській ОДПІ, на якому розглядалося питання реєстрації податкових накладних в ЄРПН та їх блокування з липня поточного року. Засідання «круглого столу» проходило в режимі селекторного зв’язку разом із Васильківським, Обухівським та Фастівським відділеннями Києво-Святошинської ОДПІ.

Розпочинаючи засідання “круглого столу” в.о. начальника Києво-Святошинської  ОДПІ Береговий Сергій Анатолійович наголосив, що з квітня поточного року ДФС запроваджено в тестовому режимі систему автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (СМ КОР).

Новий механізм, який дозволяє автоматично аналізувати податкову накладну на наявність ризиків, запроваджено для підвищення ефективності боротьби з ухиленням від оподаткування. Він дає можливість зупиняти випадки безпідставної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, у разі коли постачальник фактично не здійснює господарську операцію, а реєструє виключно з метою надання покупцю необґрунтованої податкової вигоди у вигляді неправомірного сформованого кредиту з ПДВ.

Враховуючи актуальність питання, платникам податків було роз’яснено порядок роботи електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ, проінформовано про критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, доведено до відома перелік документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної тощо.

Сергій Анатолійович відзначив, що система автоматизованого моніторингу побудована таким чином, щоб оперативно реагувати на зловживання недобросовісних платників податків – не лише бачити потенційні порушення, а й унеможливити безпідставне формування податкового кредиту навіть до моменту подання податкової декларації з ПДВ, вже на стадії реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Крім того, увагу присутніх було акцентовано на тому, що весь документообіг буде проходитиме в електронному вигляді.

Також, в ході зустрічі Сергій Анатолійович зазначив, що запровадження такої системи дозволить працювати у рівних конкурентних умовах. Державна фіскальна служба готова до наступного обговорення та опрацювання зазначеного порядку, підкреслив податківець, а також закликав до співпраці в цьому напрямку.