Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Зустріч з трудовим колективом у Києво-Святошинської ОДПІ

22.05.2018

Днями у Києво-Святошинській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області відбулася зустріч в. о. начальника інспекції Орленка Ігоря Миколайовича з трудовим колективом. Під час проведення зустрічі трудовому колективу було надано роз’яснення щодо  Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Ігор Миколайович нагадав, що Верховною  Радою  України 13 січня 2011 року були прийняті Закони  України  «Про  доступ  до публічної  інформації» та «Про внесення змін до Закону України «Про інформацію»» (нова редакція),  які набрали чинності 10 травня 2011 року. Він зазначив, що ці два закони тісно пов'язані між собою.

Так, нова    редакція   Закону   України   «Про   інформацію» визначатиме,  зокрема,  основні  принципи,  суб'єкти, об'єкти інформаційних відносин в Україні та,  що є інформацією, її види.

В свою  чергу,  Закон  України  «Про  доступ   до   публічної інформації»  (далі – Закон)  визначатиме  порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до  інформації, що  знаходиться  у володінні суб'єктів владних повноважень,  інших розпорядників публічної   інформації,   визначених   цим   Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Спеціаліст інформаційно-аналітичної роботи Лариса Григорівна перш за все, звернула увагу присутніх на те, що всі вимоги Закону поширюються  лише  на  органи  державної  влади,  інші державні  органи,  органи  місцевого самоврядування,  органи влади Автономної Республіки Крим,  інших суб'єктів, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання,  а на юридичних осіб, що фінансуються з  державного,  місцевих  бюджетів,  бюджету Автономної Республіки Крим, осіб, що виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень  згідно  із  законом  чи договором,  включаючи надання освітніх,  оздоровчих,  соціальних  або  інших  державних  послуг, суб'єктів  господарювання,  які  займають  домінуюче  становище на ринку або  наділені  спеціальними  чи  виключними  правами  або  є природними монополіями, та суб'єктів господарювання, які володіють інформацією про стан довкілля,  про якість  харчових  продуктів  і предметів  побуту,  про  аварії,  катастрофи,  небезпечні природні явища та інші надзвичайні події,  що сталися або можуть статися  і загрожують здоров'ю та безпеці громадян,  і іншою інформацією,  що становить суспільний інтерес (суспільно  необхідною  інформацією), вимоги  цього  Закону  поширюються  лише в частині оприлюднення та надання відповідної інформації за запитами.

Також, Василенко Лариса нагадала, що Закон зобов'язав всіх  розпорядників  інформації, передбачених   статтею   13   Закону,  надавати  та оприлюднювати публічну інформацію - відображену та задокументовану будь-якими  засобами  та  на будь-яких носіях інформацію,  що була отримана або  створена  в  процесі  виконання  суб'єктами  владних повноважень своїх обов'язків,  передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у  володінні  суб'єктів  владних  повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

Крім того в. о. начальника Ігор Миколайович зауважив, що Законом  встановлено,  що зазначена інформація є відкритою,  крім випадків,  встановлених  законом,  а доступ до неї забезпечується шляхом систематичного та оперативного її оприлюднення в  офіційних  друкованих  виданнях,  на  офіційних веб-сайтах   в   мережі  Інтернет,  на  інформаційних  стендах  та будь-яким іншим способом, а також шляхом надання її за запитами на інформацію.

Наприкінці зустріч в.о. начальника Києво-Святошинській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області Ігор Миколайович відзначив, що фактично громадяни України завдяки прийнятому Верховною Радою України Закону «Про доступ до публічної інформації» отримали право по-європейськи легко і швидко отримувати,  зокрема, інформацію про те, як працюють органи виконавчої влади і місцевого самоврядування.

Києво-Святошинська ОДПІ