Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Київська митниця ДФС закликає громадян бути пильними під час придбання імпортних автомобілів

23.11.2016 -

Нагадуємо, що згідно з вітчизняним законодавством (ст.380 Митного кодексу України), зокрема, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволено на строк до 1 року. Транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться, не підлягають письмовому декларуванню. Такі транспортні засоби можуть використовуватися на митній території України винятково тими громадянами, які ввезли їх в нашу країну, для особистих потреб, і не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності в Україні, бути розукомплектовані, а також відчужені чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам».  Також такі транспортні засоби повинні бути вчасно вивезені за межі митної території України.

Тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування, дозволяється на строк до одного року під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Також нагадаємо, що ст. 95 Митного кодексу України передбачено, що строки транзитних перевезень для автомобільного транспорту не повинні перевищувати 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності – 5 діб).

Однак, деякі зухвалі і підприємливі умільці намагаються використати для власного збагачення необізнаність та довірливість громадян, наражаючи при цьому своїх клієнтів на досить неприємні стосунки з фіскальними органами, а державу – до значних збитків на неотриманні належних митних платежів до бюджету.

Причетні до організації таких схем особи часто передають придбані за кордоном транспортні засоби зацікавленим громадянам за грошову винагороду, при цьому, вводячи покупців в оману щодо законності використання цих автомобілів та дезінформуючи щодо порядку застосування положень законодавства України тощо, а в разі виявлення митницею таких порушень підбурюють громадян до протидії органам фіскальної служби під час виконання ними передбачених законом обов’язків.