Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Олег Воловін: «Подекуди певні корупційні дії посадовцями сприймаються як належне»

19.06.2017 -

Про те, як упереджуються корупційні прояви, скільки працівників вже притягнено до відповідальності й відшкодування збитків державі, а також що робити платникам податків у разі фіксації протиправних дій співробітників фіскальної служби, - в інтерв’ю очільника управління внутрішньої безпеки  ГУ ДФС у Київській області Олега Воловіна.

Олеже Георгійовичу, розкажіть, які дії працівників фіскальних органів вважаються такими, що мають ознаки корупційних?

По-перше, давайте визначимося: дії, що мають ознаки корупції – це дії, пов’язані з використанням податківцями наданих їм службових повноважень чи пов'язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб. По-друге, неправомірна вигода може виражатись у грошових коштах, майні, перевагах, пільгах, послугах, будь-якій іншій вигоді нематеріального чи негрошового характеру. При цьому маю наголосити, що основним критерієм у даному питанні є відсутність законних підстав на отримання перелічених вище благ.

Які заходи всередині колективу проводить управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Київській області з метою попередження корупційних проявів?

У колективах територіальних підрозділів ГУ ДФС у Київській області співробітники нашого управління постійно проводять лекції щодо запобігання проявам корупції, профілактичні бесіди з кандидатами на зайняття посад в органах фіскальної служби. Крім цього, висвітлюються результати роботи управління у засобах масової інформації та інші заходи. Наведу приклад: з початку року вже проведено більше 700 профілактичних заходів. З них – 383 бесіди, виступів, лекцій в робочих колективах, а також 123 – наради: оперативних, виробничих та нарад-навчать з антикорупційної тематики.

На ваш погляд, що можна вважати більш ефективним у попередженні можливих дій, які мають ознаки корупційних: факт викриття чи профілактика?

Скажу відверто: як показує практика, профілактичні заходи у вигляді проведення лекцій та бесід з працівниками органів фіскальної служби не призводять до бажаного результату у вигляді формування антикорупційної свідомості співробітників.

Причиною цьому є ряд соціальних, економічних та навіть історичних факторів, які протягом десятків років існували у нашому суспільстві та призвели до того, що певні корупційні дії службовими особами сприймаються як належне.

На моє переконання, найбільш ефективні заходи попередження корупційних проявів – це висвітлення у ЗМІ та в окремих колективах фіскальних органів конкретних фактів викриття корупційної діяльності посадовців. Адже в такому випадку посадовець усвідомлює, що покарання за корупційні дії – це не лише погрози, а й фактичні юридичні наслідки, починаючи від звільнення із займаної посади та закінчуючи реальним позбавленням волі.

Від яких факторів залежить задовільність показників у роботі УВБ ГУ ДФС у Київській області?

Це залежить від того, що можна вважати задовільністю у роботі нашого управління. Адже велика кількість кримінальних проваджень, зареєстрованих у відношенні співробітників органів фіскальної служби, не завжди свідчить про позитивні тенденції, пов’язані із зменшенням корупційних проявів у окремому регіоні.

На мій погляд, найкращим результатом роботи будь-якого антикорупційного органу є зменшення рівня корупції у тій сфері або території, яку він обслуговує.

Наразі за матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Київській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань зареєстровано 22 кримінальних провадження за виявленими злочинами у сфері службової діяльності, 6 із яких – за фактами безпосереднього одержання службовою особою неправомірної вигоди. Більше того, у вчиненні злочину оголошено 12 підозр. З обвинувальним актом до суду направлено 7 кримінальних проваджень. Що більше непокоїть – це збитки державі, сума яких складає понад 65 млн. гривень.

І наостанок: куди звертатися у разі необхідності повідомити про можливі факти корупційних дій працівників ГУ ДФС у Київській області?

Як ми вже неодноразово повідомляли широкий загал, про такі випадки, зокрема, тих, що стосуються співробітників ГУ ДФС у Київській області, його територіальних підрозділів та Київської митниці ДФС, можна повідомляти декількома зручними способами, а саме:

- за номером телефону антикорупційного сервісу ДФС України «Пульс» – (044) 284-00-07 (цілодобово);

- за номером телефону УВБ ГУ ДФС у Київській області – (044) 246-23-55 (у робочий час);

- письмово звернутись із заявою на моє ім’я за адресою: 03680 м. Київ, вул. Народного ополчення, 5а.