Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

За несвоєчасну сплату плати за землю фізичними особами - громадянами передбачена відповідальність

13.11.2017 -

Підпунктом  54.3.3 пункту 54.3 статті 54 ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI передбачено обов’язок контролюючого органу самостійно визначити суму грошових зобов’язань з окремого податку та збору, передбачених ПКУ або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов’язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.     

 Якщо  відповідно до ПКУ або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов’язання платника податків з причин, не пов’язаних з порушенням податкового законодавства, то такий платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму податкового зобов’язання у строки, визначені, зокрема, в ПКУ, - це визначено пунктом 57.2 статті 57 ПКУ.

Відповідно до пункту 286.5 статті 286 ПКУ, нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки, які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 ПКУ.

         Пункт 287.5 статті 287 ПКУ передбачає, що податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

      Аналогічно відбувається  нарахування фізичним особам орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та визначаються строки її сплати – це передбачає пункт 288.7 статті 288 ПКУ.

         Положеннями пункту 54.5 статті 54 ПКУ визначено, що якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов’язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому ПКУ.

Згідно з пунктом 126.1 статті 126 ПКУ, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім випадків, передбачених п. 126.2 ст. 126 ПКУ) протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу:

-         при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;

-          при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.

  Згідно із підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 ПКУ при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов’язаних з проведенням податкових перевірок, нарахування пені розпочинається  починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

 Оскільки відповідно до норм чинного законодавства передбачена відповідальність фізичних осіб (громадян)за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання з плати за землю, то у разі, якщо протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, вони не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених статтею 126 ПКУ. Крім цього, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, що  визначений статтею 129 ПКУ.