Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

На охорону довкілля платники податків Київщини спрямували 75,6 млн. грн.

14.11.2017 -

За січень-жовтень поточного року платники податків Київщини перерахували до  зведеного бюджету 75,6 млн. грн. екологічного податку, що на 7,3 млн. грн. більше, ніж за десять місяців минулого року.  З цієї суми 60,5 млн. грн. зараховано до спеціального фонду місцевих бюджетів, та 15,1 млн. грн. – до загального фонду Державного бюджету України.

За повідомленням в.о. начальника ГУ ДФС у Київській області Олексія Кавиліна, наразі у територіальних органах фіскальної служби регіону зареєстровано майже 2 264 юридичні та фізичні особи, які сплачують такий вид податку, оскільки їхня діяльність впливає на чистоту навколишнього середовища.

Нагадуємо, що об’єктом та базою оподаткування екологічним податком є:

-  обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;

-  обсяги та види забруднюючих речовин, які скидаються безпосередньо у водні об’єкти;

- обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання;

- обсяги та категорія радіоактивних відходів, що утворюються внаслідок діяльності суб’єктів господарювання та/або тимчасово зберігаються їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк;

- обсяги електричної енергії, виробленої експлуатуючими організаціями ядерних установок (атомних електростанцій).

Разом з тим,  екологічний податок – це  основне джерело фінансування заходів, спрямованих на захист оточуючого середовища, мінімізацію негативного впливу на нього господарської діяльності та відновлення нашого довкілля. Слід наголосити, що зі сплаченої суми екологічного податку державний бюджет отримує 20%.  Основна ж  частина цього податку надходить до місцевих бюджетів: 55% поповнює обласний бюджет, а 25% залишається в розпорядженні сільських, селищних, міських бюджетів та бюджетів територіальних громад.