Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Залишилось 2 дні для виправлення помилок при визначенні ознаки у номері податкової накладної, складеної за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг

07.12.2017 -

Головне управління ДФС у  Київській області звертає увагу, що, у зв’язку із численними запитами платників ПДВ щодо шляхів мінімізації  впливу окремих помилок, допущеними платниками при відображенні у номері податкових накладних та розрахунків коригування до них, складених за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, порядок застосування якого визначався ст. 209 (крім п. 209.18 ст.209), та окремо – п.209.18 ст. 209 розд. V ПКУ,  який був діючим до 01 січня 2017 року (спецрежим), ДФС України опубліковано лист від 28.11.2017 р. № 32659/7/99-99-15-03-02-17«Про помилки при визначенні ознаки у номері податкової накладної»,  щодо номерів податкових накладних та розрахунків коригування до нихскладених за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.

Порядок складання податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, в редакції, яка була чинною до набрання чинності змін, що  внесені до цього Порядку наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 №276, передбачав відображення у номері ПН/РК, складених за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг в межах спецрежиму, ознаки їх належності до спецрежиму, а саме коду "2" або "3" після першого знака дробу у номері податкової накладної.

Порядок складання податкової звітності з ПДВ за звітні періоди до 01.01.2017, затверджений наказами Міністерства фінансів України, передбачав відображення ПН/РК, складених за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спецрежиму у складі податкових зобов'язань у податковій звітності, яка подавалася у межах спецрежиму - це  декларації, що подавались  за формою 0121 - 0123 та 0130.

За результатами аналізу податкової звітності, поданої платниками – суб’єктами спецрежиму, виявлено випадки, коли платники податку - суб'єкти спецрежиму в складі податкових зобов'язань у податковій звітності, яка подавалася у межах спецрежиму (декларації за формою 0121 - 0123 та 0130), містять зобов'язання по окремих зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних ПН/РК, які не містять ознаку їх належності до спецрежиму (код "2" або код "3" після першого знака дробу у номері податкової накладної, або містять ознаку, яка не відповідає обраному типу спецрежиму (код "2" замість коду "3" після першого знака дробу у номері податкової накладної або навпаки).

 Разом з тим має місце включення до складу податкових зобов'язань у податковій звітності, за якою здійснювалися розрахунки з бюджетом (декларація за формою 0110)ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН з ознакою належності  їх до спецрежиму (код "2" або "3" після першого знаку дробу у номері податкової накладної).

Такі невідповідності можуть впливати на результати обчислення в Системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - СЕА ПДВ) суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати ПН/РК в ЄРПН, тобто, на реєстраційний ліміт.

Виправлення вищезазначених помилок можливе шляхом складання та подання до ДФС платниками податків Повідомлення у вигляді розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної ( Повідомлення-РК).

Повідомлення-РК подається до ДФС платниками податку лише в період з 27.11.2017 по 08.12.2017 включно.

Інформація від ДФС про прийняття Повідомлень-РК буде надаватись платникам після закінчення терміну їх прийняття, тобто, після 08.12.2017, незалежно від дати подання їх до ДФС, за результатами  опрацювання цих Повідомлень-РКщодо відповідності поданим раніше ПН/РК та податковій звітності.

Інформація надаватиметься ДФС шляхом надсилання платнику квитанції з інформацією про прийняття Повідомлення-РК або про відмову в його прийнятті із зазначенням причин відмови.

Особливості складання Повідомлення-РК залежно від певної ситуації та можливі причини, з яких у прийнятті Повідомлення-РК може бути відмовлено зазначені у листі ДФС України від 28.11.2017 р. № 32659/7/99-99-15-03-02-17.