Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України»

07.12.2017 -

Головне управління ДФС у Київській області доводить до відома платників податків про набрання чинності 03.12.2017 Законом України від 09.11.2017 №2198-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України» .

Законом №2198 внесено зміни до підрозд.2 розд. ХХ ПКУ та визначено, що тимчасово, до 1 липня 2018 року, не застосовуються штрафи, передбачені ст.120 1ПКУ (в частині ПДВ), і не нараховується пеня, встановлена п.п.129.1.3 п.129.1 ст.129 ПКУ (в частині ПДВ), до виробників електричної енергії, які здійснюють постачання електричної енергії державному підприємству «Енергоринок» і станом на 1 січня 2016 року мали податковий борг з ПДВ, в тому числі розстрочений та/або відстрочений.

Перелік виробників електричної енергії, на яких поширюється дія цього пункту, та перелік податкових накладних, складених такими виробниками електричної енергії з 1 липня 2015 року та які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Також Законом №2198 знято обмеження щодо можливості реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлене п.201.10 ст.201 ПКУ та встановлено 50% штрафних санкцій за порушення строку реєстрації податкових накладних понад  365 календарних днів. Так, платник податку має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну та/або розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, в яких загальна сума ПДВ не перевищує суму, обчислену відповідно до п.2001.3 ст.2001.

При цьому встановлено штраф у розмірі 50% суми ПДВ, зазначеної у податковій накладній, зареєстрованої з порушенням граничного терміну понад 365 календарних днів. Законом №2198 продовжено термін з 365 до 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, протягом якого покупцю дано право віднести суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, до податкового кредиту. Закон опубліковано в газеті «Голос України» від 02.12.2017 №226.