Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Постанова Кабінету Міністрів №984: новації у застосуванні РРО та оприбуткуванні готівки

10.01.2018 -

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року №984, з 20 грудня 2017 року  підвищено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг). У разі перевищення цього розміру застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим.

Граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) для окремих форм та умов проведення діяльності підвищено з 200 тис. грн. на один суб’єкт господарської діяльності до 500 тис. грн. на один суб’єкт господарювання, та з 75 тис. грн. на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг) до 250 тис. грн.

          Також  Постановою №984 передбачено, що для форм і умов проведення діяльності, визначених у переліку, платники єдиного податку другої та третьої груп (фізичні особи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищив 1 млн. грн., обов’язково застосовують РРО відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.

             Внесеними змінами передбачено, що дія Постанови №1336 не поширюється на суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами.

   Крім того, Постановою №984 внесено зміни до Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 затверджено Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, яке офіційно опубліковано 4 січня 2018 року та розміщено на веб-сайті Національного банку України. Постанова набрала чинності 5 січня 2018 року.

У Положенні №148  оновлено визначення оприбуткування готівки, яке відтепер є таким: «Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги/застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки у повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів/фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій)».

 Передбачено, що установа/підприємство на підставі цього положення зобов’язані розробити та затвердити внутрішніми документами порядок оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, який повинен максимально врахувати особливості роботи установи/підприємства та його  відокремлених підрозділів (внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки до банку).