Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

На Київщині у пункті пропуску «Бориспіль» митники вилучили партію валюти на третину млн. грн., яку незаконно ввозили в Україну

12.03.2018 -

Минулого тижня працівники Київської митниці ДФС зафіксували чергову спробу переміщення через митний кордон України значної партії валюти з порушенням митних правил.

Цього разу 10 000 доларів США, 8 000 євро, 2 255 євро, 2230 швейцарських франків, 20 канадських доларів та 583 гривні намагався незаконно ввезти на територію України громадянин США, який прилетів авіарейсом з Цюриха.

Для проходження митного контролю громадянин самостійно обрав спрощену систему – «зелений коридор», чим засвідчив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України. Зокрема, на «зеленому коридорі» передбачено наявність у громадян готівки у сумі, що не перевищує 10 000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті).

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації пасажир не надав та до моменту перетину ним «білої лінії» до інспекторів митниці не звертався.

Валюту, яка знаходилася у кишені куртки громадянина, було виявлено після перетину пасажиром „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор».

З виявленої суми йому було пропущено  10 000 євро. За протоколом про порушення митних правил вилучено 10 000 доларів США, 255 євро, 2230 швейцарських франків, 20 Канадських доларів та 583 гривні.

Складено протокол про порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу України. Валюту в еквіваленті понад 337 тисяч гривень вилучено до винесення судом рішення у справі.

 Всього з початку 2018 року Київською митницею ДФС складено 35 протоколів про порушення митних правил, де значилася валюта, на загальну суму в еквіваленті понад 11,4 млн. грн.

 Довідково: таким чином громадянин США перемістив через митний кордон України готівкових коштів в об’ємі, що підлягає обов’язковому письмовому декларуванню у повному обсязі, передбаченому відповідно до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою Постановою Правління НБУ № 148 від 27.05.2008 р. зі змінами внесеними Постановою Правління НБУ № 312 від 25.07.2012 р.