Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Принцип «єдиного вікна» при здійсненні контролю за переміщенням через митний кордон України

21.03.2018 -

Запровадження в Україні принципу «єдиного вікна» при здійсненні контролю за переміщенням через митний кордон України товарів має на меті створення сприятливих умов для розвитку бізнесу та боротьби з корупцією.

Порядок інформаційного обміну між державними органами та підприємствами затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25.05. 2016  № 364, який  введено в дію 01.08. 2016.

Крім цього, наказом Міністерства фінансів України від 25.07.2016  №657 затверджено переліки даних, необхідних для функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи:

- перелік місць митного оформлення товарів, у яких застосовується порядок;

- перелік пунктів пропуску через державний кордон України, у яких функціонують комплекси для здійснення автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів;

- перелік документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органові для завершення відповідного виду державного контролю.

Порядок №364 передбачав інформаційний обмін та взаємодіювсіх учасників процесу митного оформлення: декларантів, митниць, контролюючих органів за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи, яка приймає  та обробляє інформацію і автоматично формує відповідні повідомлення для всіх задіяних суб’єктів процесу.

Після випуску товарів з пункту пропуску для переміщення у митницю призначення система надсилає підприємству електронне повідомлення, у якому зазначаються види державного контролю, які завершено в пункті пропуску та які необхідно завершити у зонах митного контролю на митній території України, а також вичерпний перелік документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органу. При цьому, проставлення відбитків штампів на товаросупровідних документах не вимагається.

Після отримання від підприємства визначених документів через інформаційну систему,уповноважена особа контролюючого органу приймає рішення про завершення відповідного виду контролю, проведення огляду, додаткової обробки товарів, або знищення вантажу чи повернення його за межі митної території України та вносить повідомлення про прийняте рішення до інформаційної системи, яка в свою чергу повідомляє підприємства.

Завершення митного оформлення залежить від результатів державного виду контролю товарів, що відображені в інформаційній системі.

Крім того передбачено можливість випуску товарів у вільний обіг за принципом «мовчазної згоди»: якщо протягом 4-ох робочих годин з моменту отримання електронного повідомлення та документів від підприємства, уповноважена особа контролюючого органу не внесла до інформаційної системи рішення за результатами  проведення відповідного виду контролю.

Цей порядок контролю державних органів за переміщенням через митний кордон товарів відповідає світовій практиці та рекомендаціям міжнародних організацій та спрощує для учасників ЗЕД умови подання документів для проведення відповідних видів контролю що дозволяє мінімізувати участь посадових осіб у здійснення державного контролю товарів.

Наказом Міністерства фінансів України від 25.01.2018  «Про внесення змін до Переліку місць митного оформлення товарів, в яких застосовується Порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» передбачена можливість здійснення митного оформлення за принципом «єдиного вікна» у всіх місцях митного оформлення на території України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018  №44 внесено зміни та доповнення  до постанови Кабінету Міністрів від 25.05.2016 №364 та до постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.2011, зокрема, продовжено до 31.01.2019 термін прийняття підприємством рішення про здійснення митного оформлення за принципом «єдиного вікна».