Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Відбулася зустріч керівництва ГУ ДФС у Київській області та Київського обласного відділення Асоціації платників податків України

12.04.2018 -

Цього тижня за ініціативи Київського обласного відділення Асоціації платників податків України, а також Громадської ради при ГУ ДФС Київської області відбулася перша у поточному році зустріч керівного складу ГУ ДФС у Київській області із членами АППУ. Участь у заході взяли Перший заступник начальника Олександр Кучеренко, заступник начальника Руслан Гришко,  голова обласного відділення АППУ Олена Хотенко, голова Громадської ради Іван Шилов, експерти податкової сфери, аудитори, юристи.

Лейтмотивом зустрічі  стало обговорення системи моніторингу та блокування податкових накладних (СМКОР), а також  та інші, не менш актуальні питання, що виникають у платників податків.

Зустріч-обговорення пройшла у новому клубному форматі, що передбачає неформальне спілкування та відкриту можливість отримати відповідь із першоджерел, зокрема, від фахівців фіскальної служби регіону.

Під час роботи обговорювалися питання, які  виникають у платників  ПДВ, а саме ті,  що стосуються блокування податкових накладних, а також порядок подання скарги на  рішення про відмову у реєстрації  податкової накладної та алгоритм її розгляду. 

Коментуючи зустріч, Руслан Гришко зауважив, що фіскальна служба відкрита для спілкування з представниками бізнес-структур, створюючи рівні конкурентні умови. «Важливим моментом є те, що наразі як бізнес, так і фіскальна служба має можливість вести відвертий діалог, і сьогоднішня зустріч зайвий раз підтверджує, що відкрите спілкування у правовому полі дозволяє підвищити рівень довіри та знайти відповіді на запитання», - сказав він. 

У ході спілкування Олександр  Кучеренко зазначив, що робота  СМ КОР побудована таким чином, щоб превентивно  реагувати на зловживання з боку недобросовісних  платників податку – не лише  бачити потенційні  порушення, а й унеможливити  безпідставне формування податкового кредиту  ще до моменту подання податкової декларації з податку на додану вартість, уже  на стадії   реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Очікуваний економічний ефект від запровадження – це зростання надходжень до державного бюджету та поступовий вихід бізнесу з тіні.

Олександр Кучеренко також наголосив, що представники робочої групи ГУ ДФС області  завжди готові надати оперативну практичну допомогу платникам податків, у яких виникли проблеми з реєстрацією податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, адже СМ КОР  має на меті не блокування роботи добропорядних   підприємств, що працюють прозоро, а унеможливлення  створення та використання фіктивного податкового кредиту тіньовими структурами.

«Факт того, що Головне управління ДФС у Київській області підтримало ініціативу Асоціації платників податків і згодилось на непростий публічний експеримент є серйозним оптимістичним сигналом до успішної реалізації поставлених завдань», – запевнила Олена Хотенко.

«Подібні зустрічі однозначно мають позитивний вплив на побудову партнерських відносин та ведення діалогу, адже це дає можливість підвищити ефективність взаємодії між бізнесом та фіскальною службою регіону. Звичайно, за умови відкритості, порозуміння та виконання двосторонніх обов’язків», - підкреслив Олександр Кучеренко.

Присутній на зустрічі Віце-президент АППУ Володимир Венгер акцентував увагу на необхідності створення комунікаційної платформи для демократичного, публічного спілкування бізнесу та представників фіскальних органів. «Асоціація платників податків України докладає зусиль до системних змін у створенні сприятливого бізнес-клімату. Київська область стала пілотною, де ми активно у співпраці з державною фіскальною службою запроваджуємо реальні механізми» – зазначив Володимир Венгер.

Конструктивний діалог, що склався між учасниками зустрічі, свідчить про те, що така ініціатива знайшла підтримку в учасників, а організатори, у свою чергу, запевняють, що подібні заходи відбудуться вже найближчим часом.

Фото: прес-служба Інституту податкових реформ