Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Відпустка у платників єдиного податку першої і другої груп

16.05.2018 -

Головне управління ДФС у Київській області інформує, що відповідно до норм п. 295.5 ПКУ, платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Таке звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки платники єдиного податку 1 та  2 груп, які не використовують працю найманих осіб, можуть отримати за умови подання заяви до контролюючого органу стосовно обрання періоду щорічної відпустки. Заява підприємця про період щорічної відпустки подається  в довільній формі.

При цьому  звертаємо увагу, що в Податковому Кодексі передбачено календарний місяць відпустки: тобто з 1 по 31 (30, 29 чи 28) число, тому  у заяві, що подається  з метою несплати єдиного податку необхідно зазначати повний місяць.

Нагадуємо, що платники єдиного податку 1 та 2 груп сплачують податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця – п.295.1 ст.295 ПКУ. Нарахування авансових внесків для таких платників єдиного податку здійснюється податковими  органами на підставі поданої ними заяви, зокрема щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви стосовно періоду щорічної відпустки – п.295.2 ст.295 ПКУ.