Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується на об’єкти житлової та нежитлової нерухомості

14.06.2018 -

Головне управління ДФС у Київській області звертає увагу платників податків, що відповідно до норм п.п.266.2.2 п.266.2 ст.266 ПКУ, об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно є  об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх частки. У 2018 році податок на нерухомість нараховується фізичним особам — власникам об’єктів нерухомості за звітний 2017 рік.

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1кв.м бази оподаткування.

Мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2017 року встановлена у розмірі 3200,00 грн., - звідси граничний розмір ставок, передбачений для розрахунку податку за 2017 рік не повинен перевищувати  48,00 грн. за 1 кв.м бази оподаткування (3200,0 Х 1,5%).

Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

ГУ ДФС у Київській області наголошує, що оскільки ст. 266 ПКУ не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.