Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Фермерів очікує спрощена система оподаткування

12.07.2018 -

Головне управління ДФС у Київській області інформує, що Верховною Радою України 10 липня 2018 року проголосовано за законопроект №6490-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств», завдяки якому сімейні фермерські господарства будуть віднесені до платників єдиного податку4 групи. 

Завдяки змінам до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України, сільські мешканці та члени сімейних фермерських господарств (в т. ч. і  голови ФГ) зможуть отримати статус ФОП - виробника сільськогосподарської продукції та сплачувати у пільговому порядку єдиний податок та єдиний соціальний внесок.

Метоюзаконопроекту є підвищення зацікавленості  та стимулювання органів місцевого самоврядування до контролю за офіційним оформленням договорів оренди земельних ділянок, шляхом законодавчого встановлення  сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за нерухоме майно, в тому числі земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням земельних ділянок.

Законопроектом пропонується:

- поширити статус сільгосптоваровиробника на сімейні ферми, зареєстрованих як ФОП, а саме, можливість добровільної реєстрації за спрощеною системою оподаткування у 4 групі платників єдиного податку;

- передбачити можливість протягом 10 років пільгової сплати єдиного соціального внеску членами сімейних ферм із зарахуванням їм повного страхового стажу;

- спростити та унормувати процедуру державної реєстрації сімейного фермерства, зокрема передбачити можливість набуття ними статусу сімейного господарства;

- спростити бухоблік та податкову звітність для сімейних ферм;

- встановити сплату податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

При цьому господарство має відповідати ряду вимог та критеріїв. Зокрема, такі ФОПи повинні будуть працювати виключно у межах фермерського господарства зареєстрованого відповідно до ЗУ «Про фермерське господарство», виробляти, переробляти та постачати виключно с/г продукцію, здійснювати свою діяльності за місцем податкової адреси і не наймати працівників за виключенням членів сім’ї  (визначено ч. 2 ст. 3 Сімейного кодексу України).

Площа сільгоспугідь, якою володіє або яку обробляє таке господарство має бути у межах від 2 до 20 га.

Сплата податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) відбуватиметься до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.