Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Затверджено узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування платою за землю

12.07.2018 -

Головне управління ДФС у Київській області інформує, що 09.07.2018 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.07.2018 №602 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування платою за землю», яким відповідно до п.52.6 ст.52 гл.3 розд.ІІПодаткового кодексу України від 02.12.2010 №2755-Vта Порядку надання узагальнюючих податкових консультацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від27.09.2017 №811, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.10.2017за №1266/31134,затверджено три узагальнюючі податкові консультації, а саме:

- щодо справляння плати за землю у разі оренди площі у багатоквартирному будинку.

Узагальнюючою податковою консультацією визначено, що безпосереднім платником плати за землю виступає особа, стосовно якої здійснено реєстрацію державних прав на земельну ділянку під будинком та прибудинкову територію (установа або організація, яка здійснює управління багатоквартирним будинком державної або комунальної власності; об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, яке є суб’єктом реєстрації відповідно до рішення співвласників);

- щодо сплати земельного податку власником нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці, права на яку у такої особи не оформлені.

Узагальнюючою податковою консультацією визначено, що особу, яка володіє нерухомим майном, розташованим на земельній ділянці, права на яку для такої особи не оформлені, не можна вважати платником земельного податку в розумінні ст.269 Кодексу до моменту виникнення відповідних прав такої особи на цю земельну ділянку згідно із записом, сформованим у Державному земельному кадастрі, у порядку, визначеному законом. До такого моменту зазначена особа відповідно до вимог Кодексу не повинна сплачувати земельний податок;

- щодо справляння земельного податку з фізичних осіб –підприємців –платників єдиного податку.

Узагальнюючоюподатковою консультацієювизначено, що фізична особа –підприємець–платник єдиного податку, який використовує будівлі (споруди), їх частини, для провадження господарської діяльності та який оформив відповідно до вимог законодавства свої права на земельну ділянку під такими об’єктами, не повинен сплачувати земельний податок.

Разом із тим, абзац четвертий п.297.1 ст.297 Кодексу не передбачає звільнення від земельного податку для фізичної особи підприємця –платника єдиного податку у випадку, коли обов’язок зі сплати податку виникає у нього як у співвласника багатоквартирного будинкуу складі витрат на управління.

Узагальнюючі податкові консультації розміщеноу розділім «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу за посиланням (http://zir.sfs.gov.ua), Наказ №602опубліковано09.07.2018 на офіційному веб-порталіМіністерства фінансів України.