Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до бюджетів Київщини надійшло майже 192 млн.грн.

10.08.2018 -

З початку року до місцевих бюджетів Київської області надійшло 191,6 мільйон гривень від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Про це повідомив в.о. начальника ГУ ДФС у Київській області Олексій Кавилін. Згідно з наданою ним інформацією, за сім місяців 2018 року фізичні особи сплатили 45,4 млн.  грн., що перевищує минулорічні надходження на 37,5 мільйона гривень. У свою чергу, юридичні особи забезпечили надходження на суму 146 млн. грн. Це на  41% більше за показник відповідного періоду попереднього року. При цьому, сума додаткових надходжень складає майже 43 мільйони гривень. 

Податок на нерухомість сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування, щорічно за минулий рік. Тобто, у 2018 році платники податку сплачують податок на нерухомість за 2017 рік.

Ставки податку встановлюються за рішенням  сільської, селищної, міської ради або рад об’єднаних територіальних громад, що створені  згідно із законом та перспективним планом формування території громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. Так, у 2018 році розрахунок  зроблено від ставки, яка діяла у 2017 році та розміру мінімальної зарплати, яка складала 3200 грн.

Протягом 2018 року для фізичних осіб діють пільги щодо зменшення бази оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості у таких розмірах:

для квартир (незалежно від їх кількості) – на 60 кв. метрів;

для житлових будинків – на 120 кв. метрів;

для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного володіння квартирою та житловим будинком) – на 180 кв. метрів.