Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Податкова знижка за навчання на суму коштів, що сплачені вітчизняним закладам дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти враховуватиметься по витратах, понесених після 28 липня 2018

12.10.2018 -

Головне управління ДФС у Київській області звертає увагу, що Законом України від 03.07. 2018 №2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» внесені зміни, зокрема, до п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України, згідно із якими платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Пунктом 166.1 ст. 166 ПКУ визначено, що підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року до контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків - п.49.1ст.49 ПКУ.
Звертаємо увагу, що п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ встановлено, що якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Статтею 58 Конституції України від 28.06.1996  №254к/96-ВРпередбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.Виходячи з викладеного, до витрат, які платник податку матиме право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками 2018 року враховуватимуться витрати, понесені платником після набрання чинності Законом №2477-VIII, тобто після 28 липня 2018 року.
Таким чином, з метою отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених платником податку протягом звітного року на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік.