Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Майнові податки: Плата за землю

01.08.2019 -

На території зони обслуговування ГУ ДФС у Київській області обліковується 507 873 потенційних платників плати за землю.

Фахівцями ГУ ДФС області сформовано 534 560 податкових повідомлень-рішень на суму 182,5 млн. грн. щодо 478 145 фізичних осіб, які направлено платникам плати за землю.

Наразі сплачено 118 млн. грн. плати за землю, в тому числі по ППР поточного року - 93,6 млн. грн. та погашено боргу й сплачено штрафних санкцій на суму 24,4 млн. грн.

 Головне управління ДФС у Київській області нагадує, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

У ГУ ДФС у Київській області нагадують, що базою оподаткування земельним податком є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації та площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Ставки земельного  податку встановлюються органами місцевого самоврядування.

ГУ ДФС у Київській області звертає увагу, що у разі отримання податкових повідомлень–рішень, які містять     некоректну інформацію, або не отримання їх, платники мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

- розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими оригіналами відповідних документів, зокрема документами на право власності, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проведе перерахунок  податку і надішле нове податкове повідомлення-рішення, а попереднє податкове повідомлення-рішення вважатиметься скасованим (відкликаним).