Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

В пункті пропуску «Бориспіль» вилучено більше 5 кг чорної ікри сумнівної якості, яку намагалися незаконно ввезти на територію України

23.09.2019

Працівники митного поста «Аеропорт Бориспіль» Київської митниці ДФС зафіксували спробу ввезення продуктів харчування (більше 5 кг чорної ікри) з порушенням митних правил.

40 скляних баночок з вмістом речовини чорного кольору зернистої консистенції переміщував громадянин Лівану.

Чоловік, який має посвідку на постійне проживання в Україні, для проходження митного контролю обрав спрощену систему «зелений коридор», чим заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин Лівану не оформлював та не подавав, з приводу декларування переміщуваних ним товарів (предметів) до інспекторів митниці не звертався.

40 баночок з чорною ікрою були виявлені митниками під час проведення вибіркового митного контролю багажу на рентген-апараті,  після перетину  громадянином Лівану „зеленої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”.

На скляних банках було відсутнє маркування та будь яка інформація, щодо ваги, найменування, кількості та вартості переміщуваної речовини. У валізі також  знаходилися 40 (сорок) паперових картонних упаковок  з надписом «Russian Caviar Beluga Net Weight 50 g». Загальна вага брутто– 5280 г.

Відповідно до вимог ст. 378 Митного кодексу України не дозволяється пропуск на митну територію Україну товарів, що класифікуються в 1-24 групах українського класифікатора товарів зовнішньоекономічної діяльності (а саме продукти харчування) та ввозяться громадянами для вільного обігу в будь-яких обсягах.

Таким чином, пасажиру було пропущено 2 (дві) банки з чорною ікрою, а за протоколом про порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу було затримано 38 банок.

За даними інтернет-магазинів, баночка чорної ікри вагою 50 г коштує біля 1 тисячі гривень.