Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

У ГУ ДФС у Київській області 20 січня в онлайн-режимі відбулася прес-конференція з питань фальсифікату лікеро-горілчаних виробів та паливно –мастильних матеріалів.

21.01.2021 -

У ГУ ДФС у Київській області 20 січня в онлайн-режимі відбулася прес-конференція з питань  фальсифікату лікеро-горілчаних виробів та паливно –мастильних матеріалів.

На питання представників ЗМІ відповідав заступник начальника управління протидії економічним правопорушенням ГУ ДФС у Київській області Євген Дубовий.

Євген Дубовий зазначив, що розлив горілки та лікеро-горілчаних виробів повинен здійснюватися виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, бляшанки із харчового алюмінію, а також у сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла чи глазурованої кераміки, що відповідає вимогам ст.11 Закону України № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Якщо ж, алкогольні напої розлиті у пластикову тару або тетрапаки типу «бег-ін-бокс», то така продукція є фальсифікованою та небезпечною для вживання.

Зазвичай, фальсифіковані ЛГВ виготовляють кустарним способом у приміщеннях (в основному гаражні бокси), в яких вирує повна антисанітарія, шляхом змішування придбаного на чорному ринку необлікованого спирту з водою. Додавши до такого продукту  різні харчові та смакові домішки, отримують на виході коньячні та інші напої. Найчастіше серед підробок зустрічаються: Hennessy, Jack Daniel`s, Jim Beam, Finlandia, Jagermeister, Chivas Regal. Купуючи таку продукцію через інтернет-магазини за цінами дешевше від цін на оригінали алкогольних напоїв, є значний ризик зашкодити своєму здоров`ю.

У результаті відпрацювань в цьому напрямку податковою міліцією Київської області у 2020 році припинено діяльність десяти підпільних виробництв ЛГВ.

Також, силами ГУ ДФС у Київській області демонтовано 90 нелегальних АЗС, що працювали без ліцензій на право роздрібної торгівлі ПММ та ще близько 80 демонтували власники за наслідком проведених превентивних заходів. Загалом із незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на загальну суму понад 200 млн. гривень.

Євген Дубовий застеріг від придбання паливно-мастильних матеріалів на АЗС, що працюють без відповідної ліцензії, оскільки є ризик заправити свій автомобіль фальсифікованим пальним. Наголосив, що кожен громадянин відповідно до норм Закону України «Про звернення громадян» має право на ознайомлення з ліцензією, а у разі її відсутності діяльність АЗС є незаконною.