Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Про підсумки оперативно-службової діяльності оперативних підрозділів ГУ ДФС у Київській області у січні – вересні 2017

22.09.2017 -

21 вересня в ГУ ДФС у Київській області  відбувся брифінг начальника оперативного управління  Романа Потапова  для журналістів ЗМІ.

На початку брифінгу Роман Васильович підкреслив, що  головне завдання податкової міліції сьогодні полягає не в притягненні до кримінальної відповідальності  посадових осіб підприємств, а  у відшкодуванні завданих державі збитків.

У контексті відшкодування збитків слідчими закінчено та направлено до суду 15 кримінальних проваджень, з яких 7  – з обвинувальним актом та 8 – за ч. 4 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) у зв'язку з повним погашенням завданих державі збитків на суму 68,3 млн. грн.

«З  початку 2017 року у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 57 кримінальних правопорушень. З них – 83 % віднесено до категорії тяжких та особливо тяжких. Це говорить про те, що наші підрозділи   займаються надалі більш резонансними справами», - зауважив Потапов.

За фактами незаконної заяви на відшкодування ПДВ з державного бюджету розпочато 6 кримінальних проваджень на суму 34,6 млн. грн. та 1 – за фактом незаконного відшкодування ПДВ на суму 1,1 млн. гривень.

Розпочато 14 кримінальних проваджень за фактами ухилення від сплати ПДВ на суму 56,1 млн. грн. та відшкодовано збитків у кримінальних провадженнях даної категорії, зареєстрованих в ЄРДР у минулих роках, на суму понад 6,7 млн. гривень. 

У поточному році податківцями ліквідовано 6 «конвертаційних центрів», через які проконвертовано 962 млн. грн. Сума ймовірних втрат бюджету складає 159,7 млн. гривень. Вилучено та накладено арешт на грошові кошти на суму близько 6,9 млн. гривень., що під час обшуків, проведених за адресами розташування конвертаційних центрів, виявлено та вилучено сотні печаток фіктивних фірм та зброю. «Це вказує на те, що конвертаційні центри здійснювали не лише конвертацію коштів, але й розбійницькі дії», - підкреслив очільник оперативного управління.

«При цьому», - розповідає Потапов, «за результатами проведених перевірок суб’єктів господарювання-вигодонабувачів «конвертаційних центрів», викритих у минулих роках, до бюджету надійшло 1 мільйон 854 тис. гривень».

Протягом 9-ти місяців поточного року оперативним управлінням  перевірено  12 фактів отримання бюджетних коштів з переліку підприємств замовників – переможців державних закупівель, за результатами яких встановлено 12 порушень. До ЄРДР внесено 13 кримінальних проваджень відносно посадових осіб суб’єктів господарювання, задіяних у сфері державних закупівель. У кримінальних провадженнях даної категорії відшкодовано збитків на суму 2,7 млн. гривень.

Розпочато 2 кримінальні провадження за ст.209 КК України за фактом легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

Також Роман Васильович відзначив, що у напрямку протидії кримінальним  правопорушенням у митній сфері  з початку року розпочато 7 кримінальних проваджень. Сума встановлених збитків складає 10,4 млн. гривень, з яких відшкодовано суму у 3,3 млн. гривень. «Наразі припинено діяльність 2 «центрів мінімізації митних платежів», які занижували сплату митних платежів та надавали послуги підприємствам реального сектору економіки, продаючи їм  лише оформлені митні документи, та реалізовуючи ввезені товари на ринках без документів. До митних органів направлено 6 орієнтувань та проведено 6 митних оглядів. В рамках кримінальних проваджень накладено арешт на товарно-матеріальні цінності загальною вартістю 4,9 млн. гривень».

З незаконного обігу вилучено товарно-матеріальні цінності на загальну суму 26,1 млн. грн., в тому числі підакцизної групи на суму близько 22,2 млн. грн. Крім цього, вилучено з обігу 1,5 тис. підроблених акцизних марок.

За результатами проведених оперативними підрозділами заходів припинено діяльність 9 підпільних виробництв, з  яких 7 – незаконного виготовлення лікеро-горілчаних виробів, 1 хімічної продукції та 1 – паливно-мастильних матеріалів.

Доповідаючи про результати боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, Роман Васильович наглядно продемонстрував зразки фальсифікованих алкогольних напоїв, запакованих у високоякісну поліграфію, а також процес перетворення спирту сумнівного призначення та походження у “елітні”  коньяки та віскі за допомогою спеціальних есенцій, ароматизаторів та барвників.