Територіальні органи ДФС
у Київській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Позиція ГУ ДФС Київської області щодо інформації про рейдерське захоплення одного з підприємств Київщини

19.04.2017 -

Минулого тижня ряд електронних ЗМІ опублікував інформацію стосовно так званого рейдерського захоплення ТОВ “К” працівниками податкової міліції.

Діючи у межах своїх повноважень, ГУ ДФС у Київській області повідомляє наступне з цього приводу.  

З метою встановлення всіх обставин справи, у ході досудового розслідування кримінального провадження, розпочатого за фактом ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ «К» (ч. 2 ст. 212 КК України), працівники податкової міліції ГУ ДФС у Київській області направили запит на адресу даного підприємства стосовно надання документів, що підтверджують факти здійснення господарської діяльності, які є предметом досудового розслідування.

У зв’язку з тим, що службові особи ТОВ “К” відмовили у наданні таких документів, підрозділи податкової міліції ГУ ДФС у Київській області за погодженням з Києво-Святошинською місцевою прокуратурою Київської області та на підставі ухвал Солом’янського районного суду міста Києва 13 квітня 2017 року провели слідчі дії (обшуки) за місцем розташування офісних та складських приміщень вищезазначеного підприємства.

 Слід зауважити, що слідчі дії проводилися у присутності процесуального керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області. Перед початком їхнього проведення посадовим особам підприємства пред’явлено службові посвідчення та ознайомлено з відповідною ухвалою Солом’янського районного суду міста Києва.

У свою чергу, службові особи та працівники підприємства, незважаючи на присутність працівника прокуратури, своїми діями перешкоджали проведенню слідчих дій та виконанню ухвали суду, чинивши фізичний опір працівникам податкової міліції ГУ ДФС у Київській області, мотивуючи тим, що податкове повідомлення-рішення по акту документальної планової виїзної перевірки оскаржується у судовому порядку, а також тим, що, , податкова міліція, на думку керівників ТОВ “К”, з 1 січня 2017 року не є легітимним органом.

На місце події викликано наряд національної поліції Васильківського району ГУ НП у Київській області з метою упередження протиправних дій з боку службових осіб та працівників підприємства.

14 квітня 2017 Києво-Святошинська місцева прокуратура Київської області розпочала 2 кримінальні провадження стосовно службових осіб та працівників ТОВ «К» за фактами вчинення опору працівникам правоохоронного органу під час виконання службових обов’язків (ч. 2 ст. 342 КК України) та умисного вчинення насильства відносно працівників правоохоронного у зв’язку з виконанням цими працівниками службових обов’язків (ч. 1 ст. 345 КК України).

Довідково: Пунктом 134 Закону №1797 від 21 грудня 2016 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» Розділ XVIII2 Податкового кодексу України  який регулює діяльність підрозділів податкової міліції - виключено.

В той же час, згідно з пунктом 1 Перехідних положень Закону, останній набирає чинності з 01.01.2017 року, крім  підпункту 2 пункту 27 (щодо пункту 61.3 статті 61), підпункту 3 пункту 43 (щодо пункту 78.3 статті 78), підпункту 3 пункту 76, пункту 132 (щодо пункту 344.1 статті 344), пункту 133 розділу I (щодо виключення розділу XVIII2) - з дня набрання чинності законом, який визначає правові основи організації та діяльності центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, та інших осіб, з якими цей орган взаємодіє.

Одним із головних елементів реалізації принципу поділу влади у демократичній державі є система стримувань і противаг, головне призначення якої – забезпечення політичної стабільності та безперервності функціонування державної влади.

Так, пунктом 7 статті 5 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» визначено, що Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, щодо яких набрав чинності акт Кабінету Міністрів України про їх припинення, продовжують здійснювати повноваження та функції у визначених сферах компетенції до завершення здійснення заходів з утворення міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, до якого переходять повноваження та функції міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що припиняється, та можливості забезпечення здійснення ним цих функцій і повноважень, про що видається відповідний акт Кабінету Міністрів України.

Отже, до моменту прийняття відповідного Закону, яким буде створено орган який буде правонаступником податкової міліції, остання виконує свої повноваження в повному обсязі.